Aktivni Kancelar

| |

Aktivní kancelář: jak na ni?

Zatímco někteří pracují rukama, jiní pracují hlavou. A za poslední měsíce se strhla poptávka hlavně po těch druhých, kteří vymýšlí slogany do reklamních kampaní, tvoří webové stránky nebo stojí za grafickými projevy společností. Tito všichni lidé vykonávají svou práci z kanceláří. Dnes už ale typické kancelářské prostředí nevypadá jako dřív, hitem jsou takzvané aktivní kanceláře, které se zpravidla přizpůsobuje potřebám zaměstnanců. Pojďme si prozradit, jak takové pracovní zázemí svým pracovníkům vypěstovat. 

Potřeby zaměstnanců na prvním místě

Není tajemstvím, že kancelářské práce jsou trochu náročné, co se hlavy týče. Trpí také naše záda, zejména pokud nejsou dodržení podmínky správného sezení. Pracovníci si v posledních měsících však zvykají na domácí prostředí a dostat je zpátky do firmy je trochu oříškem. Když ale budou vědět, že je v sídle společnosti čeká zmiňovaná aktivní kancelář, která klade veškeré jejich potřeby na první místo, budou se rázem vracet s radostí a úsměvem na rtech. 

Dalo by se říct, že takzvaná aktivní kancelář má zázemí naprosto pohodové, šíří se zde dobrá nálada. Jak už bylo zmíněno, potřeby zaměstnanců se kladou na první místo. Většinou se nakonec jedná o místo, kde se kloubí moderní možnosti a tradiční pracovní zázemí. 

Pohyb se nezanedbává

Pravidelne Protahovani V Kancelari

Především se odstupuje od klasického sezení. Ergonomické židle jsou sice potřebné pro správné sezení, ovšem majitelé aktivních kanceláří jsou si vědomi toho, že lidské tělo je stvořeno k pohybu. A právě ten se snaží v aktivních kancelářích podporovat. I proto se vedle ergonomických židlí (jak vybrat ergonomickou židli?)nachází balanční židle, podložky, také protiúnavové podložky nebo skákací balony. Vše k tomu, aby práce nebyla stereotypní záležitostí a bolesti zad problémem znepříjemňujícím náš život.

Nastavitelné stoly jako dominanta aktivních kanceláří

Na co se sází, jsou nastavitelné stoly. Jejich hlavním benefitem je nejen to, že sedí naprosto každému (nezávisle na věku, výšce nebo osobních preferencí), ale také si je lze nastavit tak, abychom u nich mohli stát. A přesně to mnohým lidem vyhovuje. Jak vybrat polohovací stůl?

Aktivní kancelář tedy kloubí klasickou práci vsedě a vestoje. Je zastáncem toho, že by mělo docházet ke střídání práce a že je pouze na pracovníkovi, jestli využije kvalitní kancelářskou židli, nebo jestli upřednostní třeba jen balanční míč či sedlovou stoličku. 

Aktivita se protkává i do porad

Nejen aktivní kanceláře, ale také aktivní porady jsou trendem a tím, s čím se setkáte v moderních společnostech. Opět se tím vybočuje ze zajetých stereotypů, které, bohužel, stále ještě převládají v mnoha hlavách lidí. Kancelářská práce už opravdu není jenom sezení za počítačem dlouhých osm hodin. A porady nejsou tím nejhorším, co vás během dne čeká.

Zmiňované aktivní porady jsou vlastně atraktivnější záležitosti i díky tomu, že jsou kratší a že se jde víc k věci. Většinou probíhají vestoje, protože bylo prokázáno, že lidé jsou díky tomuto postoji kreativnější, pozornější, dokonce více spolupracují s kolegy. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *