kancelářská židle

| |

Poradíme vám, jak vybrat ergonomickou židli

Už vás nebaví neustálé problémy se zády? Možná nastal ten pravý čas pořídit si ergonomickou kancelářskou židli, která odlehčí nejen vašim zádovým svalům, ale i krční páteři. Pokud ve výběru vhodné židle poněkud tápete, jste na správném místě. Máme pro vás několik rad, jak si s výběrem poradit.

Není židle jako židle

Možná jste si až dosud mysleli, že ergonomická židle a kancelářské křeslo jsou dva různé názvy pro totéž. Opak je však pravdou. Zatímco kancelářské židle se zpravidla soustředí především na design a celkový vzhled, u ergonomických židlí přehršel neotřelých designů nehledejte. Hlavním důvodem pro pořízení ergonomické židle by tedy rozhodně nemělo být doplnění stylového interiéru, ale spíše ulevení namáhaným zádovým svalům a obratlům, které při častém sezení značně přetěžujeme. 

Kromě vzhledu spočívá další zásadní rozdíl mezi ergonomickou židlí a kancelářským křeslem především v možnostech nastavení. Zatímco u kancelářského křesla můžeme většinou polohovat výšku, řada důležitých parametrů je neměnná – například úhel bez opěrákem a sedákem, bederní opěrka či výška područních opěrek a mnoho dalšího. 

V našem katalogu naleznete výběr ze širokého sortimentu kancelářských židlí a křesel.

Volte nastavitelné židle

I mezi jednotlivými ergonomickými židlemi bychom však našli řadu rozdílu. Pokud to se zdravějším sezením myslíte vážně, zvolte ergonomické křeslo se synchronní mechanikou. Díky té můžete plynule nastavit sklon opěráku i sedáku. To znamená, že během sezení můžeme plynule měnit polohu, čímž výrazně ulevíme našim svalům, kterým dlouhodobé sezení rozhodně nesvědčí.

Zároveň však nezapomínejte na to, že nejpohodlnější poloha nutně neznamená nejzdravější. Ač se to může zdát na první pohled zvláštní, ideálně bychom měli sedět v mírném předklonu – snížíme tak přebytečný tlak na bederní páteř.

kancelářské křeslo
Zdroj: Unsplash.com

Vždy si židli vyzkoušejte

Pokud už nadšeně prohledáváte hlubiny internetových obchodů se židlemi, na chvíli vás zadržíme. Jelikož se nejedná o zrovna levnou investici, je vhodné si ergonomickou židli před samotným nákupem vyzkoušet. 

Osobní návštěvu kamenné prodejny můžete rovnou využít k získání co největšího množství informací o daném produktu, ať už jde o způsob a možnosti nastavování, či správné sezení. Zabijte tedy dvě mouchy jednou ranou a v obchodě si zboží nejen naživo vyzkoušejte, ale také prodejci položte všechny důležité dotazy.

Berte ohled na dobu, kterou na židli strávíte

Možná se vám právě protáčí panenky nad cenami některých ergonomických židlí a přemýšlíte nad koupí levnějšího kusu. To může být dobrou variantou v případě, že sezením u počítače trávíte pouze pár hodin týdně. Pokud však prosedíte celou svou pracovní dobu, hledejte ergonomickou židli, která nabízí jak synchronní polohování, tak například nastavitelný opěrák, ergonomicky tvarovaný sedák či nastavitelný podhlavník. 

5/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *