home office

|

Jak si zařídit domácí kancelář

Vzhledem ke stále probíhající pandemii se stále vetší část zaměstnanců přesouvá z kanceláře domů na tzv. home office. Pokud jste až dosud pracovali od kuchyňského stolu, nejspíš na vás začalo doléhat nepohodlí, které s sebou práce u nevhodného stolu a sezení na obyčejné kuchyňské židli nese. V případě, že se vám práce z domova zalíbila, či je pro vás návrat do kanceláří zatím v nedohledu, máme pro vás několik praktických tipů, na co myslet při zařizování domácí kanceláře.

Kancelářská židle

Asi není s podivem, že prvním tipem na našem seznamu je výběr vhodné kancelářské židle. Pokud pokukujete po klasickém koženém kancelářském křeslo, vězte, že nemusí být tou nejlepší volbou. Zejména v případě, že u pracovního stolu trávíte dlouhé hodiny, je vhodná spíše tzv. ergonomická židle se synchronní mechanikou, která dovolí nastavit židli tak, abychom ulevili nejen našim bedrům, ale také krční páteři. Nezapomeňte také na polohovací područky či například polohovací podhlavník a sami uvidíte, že problémy se bolavými zády ustupují.

V našem katalogu naleznete výběr ze širokého sortimentu kancelářského nábytku.

Polohovací stůl

Kromě židle je další nezbytností v naší domácí kanceláři především kvalitní stůl. Přestože se může jednat o něco nákladnější položku, vyplatí se investovat do vhodného polohovacího stolu, který umožňuje práci jak v sedě, tak ve stoje. Díky tomu ulevíme namáhané páteři, na kterou při sezení působí až padesátkrát vyšší tlak než ve stoje. Další výhodou polohovacího stolu je především to, že nás práce ve stoje donutí používat hluboké břišní svaly, které při častém sezení mají tendenci ochabovat. Nejen, že tak dáte odpočinou své krční páteři, ale také zlepšíte své celkové držení těla.

Nastavitelný držák monitoru

Zejména pokud pracujete na stolním počítači, je vhodnou investicí také nastavitelný držák na monitor. Díky tomu můžeme nastavit monitor do správné výšky, čímž opět odlehčíme namáhané krční páteři. Pokud pracujete na notebooku, vyzkoušet můžete podstavec pod notebook a externí ergonomickou klávesnici, která zase bojuje proti problémům se zápěstím, jako jsou velice nepříjemné karpální tunely.

Úložné prostory

V neposlední řadě bychom neměli zapomínat ani na dostatek úložných prostor, zejména v případě, že naši práci doprovází záplava nejrůznějších dokumentů, složek a šanonů. Ať už zvolíte nástěnné police či uzavíratelné skříňky se šuplíky, díky dostatku úložného prostoru budete mít ve své práci vždy přehled a pořádek.

pracovní stůl
Zdroj: Unsplash.com

Vhodné osvětlení

A jelikož už se dny zkracují a venku často panuje nevlídné šero, není na škodu si pořídit kvalitní nastavitelnou stolní lampu. Díky dostatečnému osvětlení budete nejen šetřit své oči, ale také se vyhnete nepříjemným bolestem hlavy, které čtení ve špatném světle často vyvolává.

5/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *