Domácí kancelář

|

Jak vybrat kancelářský nábytek?

Kancelář je místo, kde trávíme většinu svého času. Stejně tak se často stává místností, ve které se setkáváme s našimi obchodními partnery či kolegy a nadřízenými. Není proto divu, že většina z nás touží po reprezentativní a příjemné kanceláři. Pokud i vás právě čeká rekonstrukce či jen menší „modernizace“ vaší kanceláře, jste na správném místě. V dnešním článku pro vás máme několik tipů, na co si dát pozor při výběru kancelářského nábytku.

Vybírejte kvalitu

Přestože na internetu i v celé řadě kamenných prodejen můžeme narazit na opravdu levný nábytek, při vybavování kanceláře bychom měli myslet zejména na kvalitu provedení. To se týká zejména nábytku, který používáme skutečně frekventovaně, tedy například šuplíky, kancelářská židle či pracovní stůl. Pokud se rozhodneme ušetřit a nakoupíme levný a nekvalitní dřevotřískový nábytek, na první opotřebení nebudeme muset dlouho čekat. 

Ušetřete si tedy starosti s rozbitými a drhnoucími šuplíky či rozviklaným stolem a vybírejte nábytek z masivu. Pokud si myslíte, že je příliš drahý, tak vyzkoušejte například bazar nábytku. Ten nejen udrží váhu těžkého kancelářského vybavení, jako je například kopírka a další kancelářská technika, ale také vám bude sloužit opravdu dlouho.

kancelář se stolem s nastavitelnou výškou
Zdroj: Unsplash.com

Věnujte pozornost detailům

Pokud se rozhodnete pro stůl z masivu, dostatečně silná deska je samozřejmostí. Na tloušťku desek bychom však neměli zapomínat ani u polic jednotlivých kusů nábytku – i šanony plné papírů a dokumentů totiž něco váží. 

Kromě samotného matriálu je třeba brát v potaz také celou řadu detailů. Zářným příkladem mohou být pojezdy šuplíků. Pokud vyberete ty nejlevnější, může se snadno stát, že už po pár otevření se bude šuplík zadrhávat, či se pojezd úplně vylomí. 

A samozřejmě bychom neměli zapomínat ani na tzv. ABS hrany. Ty zakončují desky v místech, kde dochází k největšímu opotřebení. Vyhnete se tak nejen uštípnutým a odřeným rohům, ale zároveň získáte zajímavý designový prvek, který vaši kancelář zaručeně oživí.

V našem katalogu naleznete výběr ze širokého sortimentu kancelářského nábytku.

Vyberte správný odstín

Možná jste se zatím výběrem vhodné barvy kancelářského nábytku příliš nezabývali. Správný výběr přitom může dovést kancelář k dokonalosti, nebo celé vyznění naprosto pohřbít. Základním pravidlem pro výběr barvy, respektive dezénu, je použití jediného odstínu. Snažte se vybírat nábytek tak, aby byly všechny jednotlivé kousky ze stejné nábytkové řady, či alespoň stejné barvy.

Světlé barvy zvolte především v případě, že chcete v kanceláři vytvořit příjemnou atmosféru. Také se hodí do menších místností s nedostatkem denního světla. Mezi oblíbené dezény patří například javor, akát či buk.

Tmavé barvy zvolte tehdy, pokud chcete působit autoritativně. Hodí se tedy zejména do kanceláří vedení firmy a vyššího managementu. Využít je můžete i v případě, že je vaše kancelář příliš velká či má vysoké stropy, a vy ji chcete opticky zmenšit.

5/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *