Kancelarska Skrin

|

Jak vybrat kancelářskou skříň?

Je vaše kancelář menší, než byste potřebovali, nebo pracuje z domu, ale máte pouze pracovní kout? Řešením je vhodná kancelářská skříň, díky které si přehledně zorganizujete veškeré dokumenty. Jak však vybrat takovou, která bude splňovat všechny vaše požadavky?

Zvolte vhodný typ

Při výběru vhodného typu skříně myslete především na vaše konkrétní potřeby, případně na prostorové dispozice vaší kanceláře. Zatímco v případě, že často nahlížíte do uložených dokumentů, je vhodným řešením skříň otevřená, v případě kanceláře sdílené s kolegy, případně domácí kanceláře, oceníte uzamykatelnou kancelářskou skříň. Pokud bojujete s nedostatkem prostoru, dobrou volbou jsou rohové skříně, které vám pomohou využít každý centimetr prostoru.

Rozměry

Právě rozměry jsou častým kamenem úrazu při nákupu vhodné kancelářské skříně. Zatímco v prostorově štědré kanceláři si můžeme dovolit i rozměrnější nábytek z masivu, v domácím prostředí či v malé kanceláři takovou svobodu nemáme.

Ideálním řešením je v tomto případě systém otevřených regálů a polic, které pojmou všechny vaše šanony a složky, ale stále působí vzdušným dojmem. Vhodné mohou být také nízké skříně do jednoho metru, které můžeme zároveň využít jako odkládací plochu na kancelářskou techniku. 

Způsob otevírání

Poměrně velké množství prostoru můžeme ušetřit také vhodně zvoleným otevíráním. Nejméně prostoru zaberou posuvné dveře na kolejničkách, případně roletové dveře, které se zasouvají do boku skříně. Prostorově nejnáročnější jsou naopak klasické křídlové dveře, které jsou na druhou stranu nejčastějším typem skříňových dveří na trhu, a tedy k dostání ve velkém množství barev a designů.

Materiál

Asi není třeba připomínat, že kancelářská skříň by měla harmonicky zapadat do zbytku kanceláře, což není dáno je stylem nábytku, ale také jeho materiálovým provedením. Levnou variantou je lamino, tedy polepená dřevotříska. Při výběru dbejte na to, aby byly stěny širší než 1,8 cm, abyste se vyhnuli prohnutým policím a krátké životnosti.

Masivni Skrin Do Kancelare
Zdroj: Pexels.com

Stylovým řešením jsou také kancelářské skříně z kovu, které oceníte z hlediska vysoké nosnosti, stability a bytelnosti. Nevýhodou však může být vyšší hmotnost, zejména v případě, že vaše kancelář sídlí ve vyšším patře v budově bez výtahu. Výlučné použití kovu navíc může působit poněkud studeným a odtažitým dojmem, dbejte proto na dostatek prvků a doplňků, které celý interiér oživí a vnesou do něj barvy.

V neposlední řadě nesmíme zapomínat také na dřevo, tedy masiv. Jedná se o dražší variantu dřevotřísky, která však potěší dlouhou životností a příjemným povrchem. Nezapomínejte však na to, že dřevo jakožto přírodní materiál potřebuje určitou údržbu, tedy například napouštění voskem.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *