Nabytek Na Zahrade

|

Jak vybrat zahradní nábytek?

Nezbytnou součástí každé terasy či zahrady by mělo být pěkné posezení. Jelikož však zahradní nábytek kupujeme na poměrně dlouhou dobu, rozhodně se nevyplatí jeho výběr uspěchat. Abychom vám jeho výběr trochu usnadnili, v dnešním článku vám prozradíme, na co si dát při výběru zahradního nábytku pozor.

Začnete zvolením vhodné velikosti

Než se pustíte do výběru stylu či materiálu, v prvé řadě si ujasněte, jak velké posezení vlastně hledáte. V potaz je potřeba vzít nejen to, pro kolik osob bude posezení určeno, ale také prostorové možnosti vaší zahrady či terasy. Pokud se nacházíte ve svízelné situaci, kdy máte poměrně malý prostor, ale rádi byste vybudovali posezení pro větší počet lidí, řešením může být nábytek skládací.

Vyber Velikosti Nabytku

U většiny výrobců se setkáme se čtyřmi či šesti židlemi. Při nákupu se orientujte zejména podle počtu členů vaší rodiny, avšak nezapomeňte připočíst případnou návštěvu. 

Materiál a barva

Neméně důležitým kritériem je při výběru zahradního nábytku barva a materiál, ze kterého je vyroben. V případě přírodních materiálů (jako je ratan či přírodní dřevo) jsou tyto dva parametry samozřejmě neodlučitelně spjaty. Pokud však zvolíte plastový či kovový nábytek, nabídka barev je mnohonásobně širší. 

Vždy však myslete na to, že vzhled nábytku by měl přirozeně zapadat do celkového vzezření vaší zahrady, a to jak z hlediska typu stavby (novostavba vs. starší chalupa), tak okolního prostředí. Zejména v případě dřevěného nábytku můžeme posezení snadno přizpůsobit namořením dřeva či jeho natřením.

Jaký nábytek nejdéle vydrží?

V případě materiálu je nejdůležitějším kritériem odolnost a životnost. Velice oblíbený je umělý ratan, který je nejen téměř bezúdržbový a velice odolný, ale také potěší nízkou váhou a širokou nabídkou modelů. Neméně populární je nábytek z kovu, který vzhledem k povrchovým úpravám rovněž nabídne vysokou odolnost. Cena se odvíjí od typu kovu – levnější variantou je například ocelový nábytek.

Odolny Zahradni Nabytek

Nejvíce si připlatíme za nábytek z masivního dřeva. Masiv je bezesporu nejatraktivnějším materiálem z hlediska příjemné vůně a struktury. Na druhou stranu vyžaduje mnohem důslednější péči, a především správné uskladnění v zimě či zakrytí při dešti. V opačném případě za pár let ztratí svou přirozenou krásu. 

Jaké zvolit příslušenství?

Přestože mnoho modelů zahradního nábytku je k dostání s polstrováním, rozhodně to není pravidlem. Pokud se tedy rozhodnete zakoupit nábytek bez něj, vězte, že dříve či později ho dokoupíte, a to jak z hlediska pohodlí, tak zdraví – sezením na studeném kovu si přímo koledujete o nachlazení. A v neposlední řadě bychom kromě sedáků měli zvážit také nákup ochranných obalů, které významně prodlouží životnosti nábytku.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *