Vyber Pracovniho Stolu

| |

Jak vybrat pracovní stůl

Práce formou home office je v současné době denním chlebem mnoha z nás. Jen málokdo si však uvědomuje, že i taková domácí kancelář musí splňovat požadavky bezpečnosti práce. Klíčem k bezproblémovému sezení, které nebude doprovázeno bolestmi zad, je nejen ergonomická židle, ale také kvalitní pracovní stůl, který bude přesně tak vysoký, jak má. A bude zároveň pevnou podpěrou horních končetin. Pojďme si prozradit, jak takový pracovní stůl vybrat.

Do pracovny i dětského pokoje

K výběru pracovního stolu může dojít v mnoha okamžicích. Zatímco někdo hledá ideální kus nábytku do dětského pokoje, kde by dětem poskytl dostatečné zázemí pro plnění nejen domácích úkolů, jiný si zařizuje svou domácí kancelář, kde je pracovní stůl nezbytností. U nás najdete kancelářské stoly, které se hodí pro jakékoliv využití.

Jak ale bylo zmíněno, mluvíme o velice podstatném, klíčovém prvku v interiéru, který musí splňovat několik požadavků. Co konkrétně hraje roli?

Pevnost materiálu jako bod číslo jedna

Při výběru ideálního pracovního stolu vás především zajímá to, z jakého materiálu je nábytek vyroben. Mělo by se jednat především o pevný stůl, který tak bude dostatečnou oporou lidskému tělu (konkrétně horním končetinám). Stejně tak je důležité, aby se onen materiál dobře udržoval pomocí běžných domácích prostředků. 

Nejčastěji se používá klasické lamino, které je navíc cenově přijatelné, ale pokud chcete reprezentativnější vzhled vaší kanceláře, volit budete spíše masivní dřevo a podobné materiály. 

TIP

Jak vybrat polohovací stůl, který se vám přizpůsobí?

Jaká je výška stolu?

Pokud si neplánujete pořizovat stůl, jehož výšku si můžete kdykoliv přizpůsobit svým preferencím, zajímat vás bude také výška stolu. Na ní nejvíce záleží. Pokud bude stůl příliš nízký, budete si zbytečně křivit záda. 

Že si nejste jistí ideální výškou stolu? Můžete se držet obecnými pravidly či zkušenostmi těch, kteří v minulosti pracovní stůl vybírali. Odborníci a lidé, kteří byli před vámi ve stejné situaci, se shodují na tom, že minimální rozměr běžné pracovní desky je 1200 krát 800 milimetrů. Monitor je nutné mít od očí vzdálený zhruba šedesát centimetrů. Co se týče výšky, ta by se měla rovnat alespoň šedesáti centimetrům. 

Ať lahodí lidskému oku

Není to však jenom o rozměrech, ale také o tom, jestli se vám bude nebo nebude stůl líbit. Je totiž hezké, že splňuje rozměry, ale nebudete k němu usedat, pakliže po designové stránce nebude podle vašich představ. A tak předtím, než pípnete kreditní kartou o platební terminál se ujistěte, že je to přesně váš styl. 

Pokud se chcete řídit posledními módními trendy, pravděpodobně vás to zavede ke kombinaci dřeva a skla. Tato kombinace je velmi elegantní a nadčasová, a tak to nebude krok stranou. Ovšem i klasické, jednobarevné lamino není krokem vedle.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *