Kancelarska Podlozka

|

Poradíme vám, jak vybrat podložku pod kancelářskou židli

Při zařizování pracovny či domácího pracovního koutu často věnujeme pozornost především výběru vhodné kancelářské židle a pracovního stolu. Po pár měsících používání však můžeme dojít k nemilému zjištění – kolečka židle poškodila podlahu či ošoupala a otlačila drahý koberec. Pokud chcete, aby podlahová krytina zůstala jako nová, řešením je pořízení vhodné podložky pod kancelářskou židli či křeslo. V následujících řádcích vám poradíme, jaké máte při výběru možnosti.

Pozor na typ podlahové krytiny

Prvním kritériem při výběru vhodné podložky pod kancelářskou židli by měl být především typ vaší podlahové krytiny. Pokud chcete umístit podložku na koberec, sáhněte po typu, který je na spodní straně opatřen maličkými hroty – ty zabrání nevítanému pohybu a posouvání podložky. 

V případě, že máte v pracovně vinylovou, laminátovou či jinou tvrdou podlahu, podložky s hroty jsou nevhodné – zanechaly by na podlaze nepěkné vrypy. Podložky určené na tyto typy podlah jsou ve valné většině případů protiskluzové, eventuálně je můžeme podlepit.

Vhodný materiál je zárukou dlouhé životnosti

Aby nám podložka co nejdéle vydržela, je nutné zvolit především vhodný materiál. Z tohoto hlediska nejsou příliš praktické levné PVC podložky. Ačkoliv jsou k sehnání za opravdu nízkou cenu, snadno se mohou zdeformovat, zkřehnout či popraskat. 

Mnohem delší životností se může pochlubit polykarbonát, který je nejen velmi tenký, ale zejména velice odolný a pevný. Díky těmto vlastnostem vydrží v perfektním stavu i několik let navzdory častému používání.

Nezapomeňte na odpovídající velikost

Asi je logické, že podložka by měla odpovídat velikosti stolu – zároveň by však neměla být příliš malá. Pokud bychom zvolili nedostatečné rozměry, bude docházet k přejíždění koleček křesla přes její okraj, čímž prakticky ztrácí svou funkci. Abychom zvolili vhodný rozměr, je třeba změřit daný prostor a přičíst ke každé straně minimálně deset centimetrů

I vzhled se počítá

Přestože je podložka pod kancelářskou židli primárně funkčním doplňkem, neznamená to, že nemůže zajímavě doplnit náš interiér. K dostání jsou jak podložky průhledné a jednobarevné, tak podložky s potiskem. Vybírat můžeme nejen z nejrůznějších motivů, ale také si lze nechat zhotovit podložku s vlastní fotografií či designem. Vždy však myslete na to, aby podložka zapadala do zbytku interiéru.

Podlozka Pod Kancelarskou Zidli
Zdroj: Depositphotos.com

Možností jsou i speciální kolečka

Pokud se chcete podložce spíše vyhnout, je třeba vybrat vhodná kolečka kancelářské židle. Ta sice podlahu vždy opotřebují, v případě měkčených gumových koleček však riziko vzniku hlubokých rýh a vrypů výrazně klesá. Naprosto nevhodná jsou naopak tvrdí kolečka.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *