Trendy V Bydleni

|

Jaké budou trendy bydlení v roce 2022?

S novým rokem přichází čas na změnu, a to nejen našeho životního stylu, ale především v rámci bydlení. Ať už chcete udržet krok s dobou, nebo jen trochu oživit interiér, přinášíme vám přehled nejnovějších trendů v bydlení, které stojí za vyzkoušení.

Změna barev

Zatímco poslední dekádu ovládala trendy v bydlení minimalistická šedá, s touto barvičkou se co nevidět rozloučíme. Její nástupkyní by podle renomovaných designérů měla být především čokoládově hnědá, zelená, fuchsiová či zářivě žlutá, a to jak na bytových doplňcích, tak na nábytku. My musíme jenom souhlasit – teplé tóny jsou po studené šedé, která až dosud vládla v žebříčku popularity, příjemnou změnou!

Maximalismus

Odklon od minimalistické šedé je mimo jiné také znamením, že období sterilního minimalismu se pomalu chýlí ke konci. Přestože na oblíbenosti rozhodně neztrácí, v letošním roce ho zastíní maximalismus. Pokud jste fanoušky tohoto trendu, ale nechcete kompletně měnit celý interiér, vsadit můžete na výrazné obrazy, bohatou paletu barev nebo extravagantní polštářky a další doplňky.

Japandi

O skandi, tedy skandinávském stylu, jste už určitě slyšeli – takto zařízený minimalistický interiér je typický například právě šedou barvou a rovnými liniemi. A jelikož maximalismus není pro každého, na oblíbenosti získává vřelejší a útulnější forma skandinávského stylu. Japandi, tedy kombinace skandi a japonského zenového stylu, v sobě mísí minimalismus bydlení a teplé akcenty tmavého dřeva a přírodní materiály. 

Nezapomeňte na přírodu

Přestože za okny panuje zima, v bytě můžeme mít zeleno po celý rok. Nejen, že pokojové rostliny skvěle oživí minimalistický interiér, ale také nám během dne čistí vzduch. Oblíbené jsou především monstery, v menších bytech oceníte například nenáročný tchýnin jazyk nebo sukulenty. Hitem posledního roku jsou také řasokoule, které se mohou stát designovou součástí pracovny či obýváku.

Velký návrat tapet

Pokud některý kousek slaví návrat v opravdu velkém stylu, jsou to tapety. Důvodem oblíbenosti je nejen poměrně snadná aplikace i odstranění, ale především nepřeberné množství stylů a motivů. Díky tomu můžete vybrat přesně takový, které povznese váš interiér na novou úroveň. Pokud nechcete, aby vzorované tapety vizuálně zmenšovaly prostor, můžete je nalepit pouze na jednu stěnu

Tapety
Zdroj: Unsplash.com

Trendy v covidu

Zatímco první dva roky pandemie většina z nás trávila izolaci na home office u kuchyňského stolu, mezi trendy covidu patří domácí kanceláře a praktické pracovní kouty. Výrobci na situaci reagují chytrými systémy, kdy i v malém bytě můžeme do interiéru zakomponovat pracovní kout. Stále oblíbenější jsou také paravány a knihovny, které prostor opticky rozdělí a vytvoří tak dostatek soukromí a klidu na práci z domova. Trendem je také dětský rostoucí nábytek, díky kterému ušetříme nejen peníze, ale také potřebný prostor.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *